Apartmanın çevre düzenlemesini kim yapar ?

Apartmanın çevre düzenlemesini kim yapar ?

Apartman ya da sitelerde çevre düzenlemesinin sağlanması yönetim tarafından yaptırılır. Diğer her işle olduğu gibi binaların çevre düzenlenmesi yöneticinin sorumluluğundadır. Ve yönetici tüm çevrenin temiz ve düzenli olmasını sağlamakla yükümlüdür. Otopark alanı varsa binanın bahçesinin düzenlenmesi bitkilerin bakımı çevrede güvenlik sistemlerinin oluşturulması dair her iş yönetimin işidir. Yönetim bina sakinlerinin isteği üzerine binada yenilenmesi gereken çevrenin yenilenmesi çevrede koruma ve güzelleştirme adına yapılması gerekli işlerin yapılması yönetimin yapması gerekenler arasındadır. Yönetimin sorumlu olduğu alanlar sadece bunlarla da sınırlı değildir. Binalarda komple düzeni sağlamak gelir gider takibi yapmaktan da yönetim sorumludur.

 Binada Yapılması Gerekli olan İşler Daha Kaliteli ve Daha Sistematik

  • Binanın gelir giderini hesaplamak ve takip etmek,
  • Aidatların düzenli olarak toplanmasını sağlamak,
  • Çevre düzenlemesinin yapılması konusunda gerekli inşaat tamirat ya da teknik bakım işlerinin yaptırılmasını sağlamak,
  • Bina da gerekli demirbaşlarının alınmasını sağlamak,
  • Binada çalıştırılmak üzere görevli bahçıvan temizlikçi ya da güvenlik görevlisi alımın yapılması ve yasal tüm işlemlerin takip edilmesi sonrasında çıkarılması gereken çalışanın iş ahdinin sonlandırılması ve yine yasal işlemlerin tamamlanmasını takip etmek,
  • Binanın ortak kullanım aracı olan asansör ve diğer araçların teknik bakım ihtiyacının giderilmesini sağlamak,
  • Binanın güvenlik sistemlerinin oluşturulmasını sağlamak ve kontrolünü yapmak,
  • Sorunlu bina sakinleri hakkında yasal işlemlerin avukatlar aracılığı ile yaptırılmasını sağlamak,
  • Bina işlerinde ortak kararlar alınması adına toplantılar düzenlemek ve alınan kararların uygulanmasını sağlamak,
  • Düzenli aralıklarda bina denetlemesini sağlamak,

Binalarda Daha Yaşanılır Koşullar İçin Profesyonel Yönetim

Binalarda yapılması gereken bütün bu işlemlerin pratik bir şekilde halledilmesi için profesyonel destek almak gereklidir. Ve firmamız Mersin’de apartman ve site yönetimi hizmeti konusunda 10 yılı aşkın bir süreden beri profesyonel destek vermektedir. Kurumsal olarak iş yapan firmamız yönetimde kazandığı deneyimle ve uzman kadrosu ile mükemmel işler yapmaya devam etmektedir. Binada yapılması gereken her işin sorumluluğunu alarak daha güzel yaşam alanları oluşturmayı meslek edinen firmamız güzellik sağlık huzur ve sükûnetli yaşam alanları oluşumlarını gerçekleştirmektedir.